با پاسخِ سوال “چرا” شروع کنید!

  • تاریخ ارسال : 26 / 02 / 1396

  • تعداد بازدید: 890 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای با پاسخِ سوال “چرا” شروع کنید! بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

با پاسخِ سوال “چرا” شروع کنید!

رهبران بزرگ با پرسیدن سوال “چرا” شروع می‌کنند! همیشه و در هر کاری، دو بحث را باید مد نظر قرار داد. اولی، بحث فکر و ایدۀ پشت یک کار است، دومی، بحث چگونگی پیاده‌سازی آن. و بدون شک، فقط با داشتن رویکرد درست و وقت گذاشتن بر روی هر دو است که می‌توان به یک ایده عالی را جان بخشید. یک ایده که بتواند کیفیت زندگی و سطح رفاه را افزایش دهد. اما مساله همینجا خاتمه نمی‌یابد. بعد از خلق یک ایده خوب، شما باید بتوانید به معرفی و آموزش در مورد آن بپردازید و بازاریابی درستی را انجام دهید تا بتوانید این ایده را پخش کنید.

خب، بازاریابی آن بخشی از کار است که وبلاگ نوین به صورت تخصصی به آن می‌پردازد. یعنی اینکه چطور می‌توانید محصول (یا خدمات) خود را به خوبی به مشتری معرفی و دقیقاً مشخص کنید که چگونه این محصول می‌تواند زندگی او را بهتر کند. و این همان جایی است که اکثر شرکت‌های خوب (که یک محصول عالی ارائه می‌دهند)، مسیر اشتباه را می‌روند.

پیشنهاد بعدی :   بهینه سازی آدرس وبسایت (URL) – قسمت اول

آنها تمرکز خود را بر روی دوم از کار خود، یعنی محصول نهایی و نحوه پیاده‌سازی آن می‌گذارند و چندان راجع به فکر پشت محصول خود به مشتری حرف نمی‌زنند. چرا؟ چون پیش خود خیال می‌کنند که مشتری فقط می‌خواهد در مورد محصول یا خدمات آنها و مزایایش بداند و جواب دادن به سوال‌ بنیادی چرا در درجه دوم اهمیّت است.

و به این ترتیب است که خود را تبدیل به یک شرکت صرف می‌کنند و هویت انسانی خود را از بین می‌برند. یعنی از نگاه مشتری، آنها فقط محصول مشخصی را ارائه می‌دهند و دیگر فکر و ارزشی پشت این محصول نیست.

 

بازاریابی اینترنتی

 

با پاسخِ سوال “چرا” شروع کنید!

اهمیّت پرسیدن سوال “چرا”، همان موضوعی است که سخنرانی سایمون سینِک در تد تاک، حول محور آن می‌چرخد. او که یک مشاور انگلیسی در زمینه بازاریابی است، تاکنون سه کتاب مختلف در زمینه بازاریابی به چاپ رسانده و موفقترین آنها، کتابی است به نام “با سوال چرا شروع کنید: چطور رهبران بزرگ برای انجام کاری انگیزه ایجاد می‌کنند.”

پیشنهاد بعدی :   هفت حوزه کلیدی در فروش

حرف سایمون واقعاً ساده است: مردم بابت چیزی که می‌فروشید نیست که به شما پول می‌دهند. بلکه به خاطر دلیلی است که آن را می‌فروشید. این اصل طلایی برای موفقیت یک کسب و کار است. اما چرا؟

او سه سوال کلی را معرفی می‌کند که همیشه باید پاسخ آنها مشخص شود: چیستی، چگونگی و چرایی. و مشاهدات او نشان داده که تمام کسب و کارهای موفق، همیشه از مساله بنیادی یعنی چرایی شروع می‌کنند، با چگونگی ادامه می‌دهند و در نهایت به چیستی می‌رسند. البته این موضوع فقط بر پایه مشاهدات او نیست و با بررسی ذهن انسان و واکنش آن نسبت به هر یک از این سه نیز اثبات شده است.

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد