بهبود رتبه سایت در گوگل

بهبود رتبه سایت در گوگل

افزایش رتبه سایت در گوگل و بهبود جایگاه سایت در کلمات کلیدی مرتبط دغدغه اصلی مدیران سایت ها است. تمام مدیران سایت ها تلاش می کنند که با بدست آوردن جایگاه مناسب در گوگل کاربران را به سمت سایت خود هدایت کنند. در این مقاله قصد داریم اهمیت افزایش رتبه سایت در گوگل را شرح دهیم و به بررسی روش هایی که باعث بهبود رتبه سایت شما در گوگل می شوند بپردازیم.

 

چرا افزایش رتبه سایت در گوگل مهم است؟

تعداد بازدید از وب سایت، یکی از دغدغه های اصلی مدیران سایت هاست. دلیل این موضوع این است که اگر شما بهترین سایت را از نظر برنامه نویسی، طراحی گرافیک، محتوا، تجربه کاربری و… داشته باشید اما سایت شما بازدید نداشته باشد، سایت شما هیچ ارزشی ندارد. از طرف دیگر ارزش سایت های اینترنتی بر اساس میزان بازدید آنها و ارزش کاربرانی که دارند سنجیده می شود.

پیشنهاد بعدی :   متا تگ توضیحات

بنابراین افزایش بازدید سایت بسیار مفید است، اما چرا از میان روش های مختلفی که برای این کار وجود دارد، افزایش بازدید از طریق گوگل برای همه محبوب است؟ برای یافتن پاسخ به این سوال می توانیم برخی از روش های افزایش بازدید را بررسی کنیم:

  • تبلیغات ایمیلی
  • تبلیغات بنری و متنی در سایت های مختلف
  • تبلیغات آفلاین (روزنامه، مجله، تلویزیون و… )
  • تبلیغ در موتورهای جستجو
  • بازدید مستقیم (افرادی که از قبل سایت را می شناسند)
  • بازدید از طریق شبکه های اجتماعی
  • بازدید از طریق گوگل و سایر موتورهای جستجو

از میان تمام روش های فوق، بازدید از طریق گوگل برای تمام وبمسترها اهمیت دارد. دلیل این موضوع در درجه اول کم هزینه بودن آن است. در واقع شما برای دریافت بازدید از گوگل هزینه نمی کنید بلکه هزینه ای که خواهید داشت زمانی است که برای انجام این کار باید قرار دهید. از طرف دیگر، گوگل افرادی را به سمت سایت شما هدایت می کند که به دنبال خرید محصولات یا خدمات شما هستند و به همین خاطر بیشترین بازدهی را نسبت به سایر روش های تبلیغاتی سنتی مانند مجله، روزنامه، تلویزیون، رادیو و… دارد.

پیشنهاد بعدی :   صفحه فرود یا landing page چیست؟

آیا افزایش رتبه در کلمات نامرتبط و کم طرفدار مفید است؟

خیر، انتخاب کلمات کلیدی مناسب یکی از اصول افزایش رتبه است و بالا بودن در رتبه کلماتی که جستجو نمی شوند و یا مخاطب هدف را به سمت سایت شما هدایت نمی کنند ارزشی برای شما ایجاد نمی کند.

چگونه رتبه سایت خود را بهبود دهیم ؟

افزایش رتبه سایت تا حدود زیادی کاری تخصصی محسوب می شود. برای اینکه رتبه سایت شما در گوگل بهبود یابد، باید در درجه اول پارامترهایی را که موتورهای جستجو به آنها اهمیت می دهند شناسایی کنید و سپس امتیاز صفحات خود در آنها را بهبود دهید. به عنوان مثال پارامترهایی که گوگل به آنها اهمیت می دهد عبارتند از :

  • پارامترهای داخلی شامل محتوای سایت، ساختار سایت، نحوه کدنویسی و خروجی قالب سایت
  • پارامترهای خارجی شامل لینکها، برند، قدمت سایت، مکان سرور، دامنه، سرعت لود صفحات سایت و…

آیا افزایش بازدید سایت در گوگل ارتباطی با الکسا دارد؟

خیر، رتبه گوگل ارتباطی به رتبه الکسا وب سایت شما ندارد. اما اگر رتبه سایت شما در گوگل بهبود یابد، این موضوع باعث خواهد شد که رنک الکسا سایت شما بهتر شود. به طور کلی امتیاز یک سایت در الکسا بر اساس تعداد بازدیدکننده و تعداد بازدید صفحات مشخص می شود. هر دو پارامتر فوق را می توان از طریق روش های غیرطبیعی و اسپم بهبود داد و به همین دلیل امتیاز الکسا به تنهایی ملاک مناسب بودن و پربازدید بودن یک سایت اینترنتی نیست.

پیشنهاد بعدی :   چگونه به ویروس باجگیر آلوده نشویم؟

در پایان پیشنهاد میکنیم که اگر به دنبال بهبود رتبه سایت خود در گوگل هستید و آشنایی زیادی با مباحث سئو ندارید، با کارشناسان وب24 در این زمینه مشورت کنید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد