ارسال رایگان محصولات چه تأثیری در میزان فروش دارد ؟

 • تاریخ ارسال : 13 / 02 / 1396

 • تعداد بازدید: 600 بازدید بار

 • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای ارسال رایگان محصولات چه تأثیری در میزان فروش دارد ؟ بسته هستند

 • نویسنده: زندی

 • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

ارسال رایگان محصولات چه تأثیری در میزان فروش دارد ؟

در کسب و کار و حوزه فروش ما به عنوان شخصی که در حال برنامه ریزی برای ایجاد فروش بالا هستیم باید به نکاتی ویژه حتی کوچک چشم اندازی داشته باشیم.نکاتی که در ظاهر کوچک هستند اما شاید روی میزان فروش تاثیر شگرفی داشته باشند این مورد در فروش آنلاین و چه فروش سنتی صدق میکند.
یعنی اینکه در بررسی این مسائل باید به این نکته که آیا این حرکت و این برنامه که برای فروش ریخته شده به لحاظ توجیه اقتصادی برای کسب و کار من ارزش افزوده دارد یا من در این برنامه شکست مالی میخورم.
خوب به راحتی میتوانم بگویم با یک سری از تحلیل ها و آنالیز های فروش میتوان به نتایجی که دنبالش هستیم، برسیم.در مقاله ایی که تست a و b   را شرح دادیم گفتیم حالتی که یک ایده ذهنی را دنبال میکند و بصورت آزمایشی میتواند بازخورد خوبی را از آن خود کند که البته برای استارتاپ ها و کسب و کار های نوپا بسیار جوابده و ثمرده است.
اینکه در فروش آنلاین چه کار هایی انجام دهیم تا میزان فروش را بالا ببریم نکات بسیار ظریفی را در برمیگیرد. ما در مورد یک فروشگاه آنلاین صحبت میکنیم که چه باید ها و نباید هایی را میتواند به اجرا درآورد که فروش خود را بالا ببرد. حتی با طراحی یک بنر جذاب و گیرا از محصولش میتواند در ذهن مخاطب برای کلیک کردن روی موضوع موثر باشد و سبب خرید شود.
خدماتی هستند که اصطلاحا به آن ها ترویج فروش میگویند مانند:

 • جوایز
 • مسابقات
 • فستیوال ها
 • تخفیفات
 • و ..
پیشنهاد بعدی :   روش انجام کار روزمره برای رسیدن به کسب و کار رویایی

در مساله ترویج فروش تا جایی که بتوانیم کارهای خلاق انجام دهیم باعث میشویم فروش در نمودار خود به بلوغ خوبی دست پیدا کند و این مساله میتواند برای ما سرشار از منفعت باشد.
باید ببینیم چه عواملی میتواند تاثیر و انگیزه مشتری را دئبرابر کند. چندی پیش برای خرید محصولی بصورت آنلاین اقدام کردم و بعد از گشت و گذار اینترنتی و منتخب کردن چند فروشگاه آنلاین دقیقا فروشگاهی را انتخاب کردم که خدمات مرجوعی کالا را بصورت رایگان برای من فراهم کرده بود.این یک امتیاز بود چون که خرید های اینترنتی همیشه برای مشتری کمی هراس به همراه دارد، اینکه آیا مطابق درخواست و نیاز من است و آنچه تصویر کالا نشان میدهد دقیقا همان است که به دست من میرسد؟
و خوب با تمام این مسائل ذهنی برای مشتری چه خدمتی بدهم که مشتری احساس رضایت داشته باشد و برای خرید از من تفاوتی را حس کند که امتیاز منتخب شدنم از دیگر رقبا بیشتر باشد؟

پیشنهاد بعدی :   چه چیزی رفتار خریدار آنلاین شما را هدایت می کند؟

 

ارسال رایگان محصولات

همیشه این را بدانید که مشتری به دنبال گرفتن تخفیف است و مایل است خدمتی را بصورت رایگان دریافت کند.چون بهایی را میپردازد، حس میکند برای گرفتن تخفیف یا خدمتی رایگان منفعتی زیادی را دریافت کرده،حتی اگر واقعا منافع اقتصادی نداشته باشد مثلا یک سایت هزینه بیشتری برای کالا دریافت میکند و خدمت ارسال رایگان را میدهد، مشتری در واقع آن هزینه را به نحوی دیگر پرداخت کرده است اما کلمه رایگان به لحاظ روانی در او تاثیر می گذارد و باعث میشود دگمه تکمیل ثبت خرید و پرداخت را با اعتماد بیشتری فشار دهد.
عوامل زیادی در الویت ذهنی مشتری است مانند :

 • اعتماد به فروشگاه آنلاین
 • جستجو و شماهده دقیق کالا
 • نظریات مشتریان قبلی
 • ظاهر گرافیکی فروشگاه آنلاین
 • توصیه شده توسط منابع معتبر
 • استفاده از ابزار ها و فایل های تصویری و صوتی برای محصول
 • استفاده از ترویج فروش و بازاریابی ( حمل رایگان جزو این دسته است)

(عوامل تاثیر گذار در فروش اینترنتی را به صورت کامل از این مقاله مطالعه کنید)عوامل دیگری هم مانند بومی سازی و فواصل جغرافیایی بسیار در امر خرید موثر هستند مثلا شخصی که در مشهد سکونت دارد مایل است از وب سایتی خریداری کند که دفتر فروش آن در همان شهر باشد که این ریشه عدم اعتماد در خرید آنلاین محسوب میشود چرا که مشتری هنوز احساس مسکند خرید سنتی انجام داده است.بحث اعتماد سازی و تریج فروش حمل رایگان بسیار برای این مدل مشتری مناسب است چون ضد اعتقادات درونی آن است و مسبب این میشود که اگر سایتی در بندر عباس بود و قابل اعتماد و دارای نشانه های اعتماد الکترونیک و بقیه موارد بود از آنجا خرید کند. واقعا فروشگاه های آنلاین تمامی این مرزها را شکسته اند.
نتیجه گیری کلی :
اگر میخواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید به تمام ابعاد آن توجه کنید صرفا  پیاده سازی و راه اندازی آن نمیتواند شما را قانع کند. در بحث های ترویج فروش و بازاریابی آن برنامه بریزید و با احتساب اینکه ضرری را متحکل نشوید خدماتی را برای مشتری قرار دهید مانند ضمانت کالا و ارسال رایگان و تعویض و … و به عوامل دیگری که میتواند نقش بسیار پررنگی در فروش شما از طریق صفحه وب سایتتان داشته باشد دقت کنید.

کوتاه کننده لینک مقاله: https://is.gd/frdjfY
QR کد مطلب:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد