مراحل استارتاپ

  • تاریخ ارسال : 14 / 02 / 1396

  • تعداد بازدید: 849 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای مراحل استارتاپ بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

مراحل استارتاپ

در ابتدا باید تعریفی از استارتاپ داشته باشیم تا بتوانیم مراحل رشد را در آن متذکر شویم .
استارتاپ نوعی  کارآفرینی مدرن است. امروزه جوانان زیادی را که ایده های بزرگ در ذهن دارد و مایل هستند آن را پرورش دهند مرحله به مرحله در فرایندی که استارت اپ نامیده میشود ، قدم میگذارند.
استارت آپ فعالیتی است که قسمتی از آن بر پایه فناوری است. اما هر کسب و کاری که مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات است، لزوماً یک استارت آپ نیست، با این وجود همه استارت آپ‌ها به نوعی از وب، موبایل، اینترنت و تکنولوژی های مرتبط استفاده میکنند تا رشد خوبی درکنار رقبای خود داشته باشند. در هر صورت نعریفی جامع و دقیق بنا به نظریه پژوهش گران استارتاپ یک سازمان موقت است که با هدف یافتن یک مدل کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس پذیر در یک مدت زمان مشخص بوجود آمده است.

مراحل یک استارتاپ را بدانیم

حال برای اینکه بتوانیم در این مدل کسب کار و ایده ذهنی موفق باشیم باید مراحلی را طی کنیم این مانند یک بازی می ماند وقتی شما مرحله ایی را تمام نکردید نمیتوانید مرحله بعد را شروع کنید و واقعا دراین مسیر باید صبور و پر حوصله باشید . در زیر چند مرحله مهم را با هم مرور میکنیم.

پیشنهاد بعدی :   بهینه سازی ویندوز 10برای اجرای بهتر بازی ها

مرحله ایده پردازی و باز کردن مساله:

زمانی که هیچ چیزی جز کاغذ و قلم در دست و ایده و طرحی در ذهن نداریم اصطلاحا این مرحله را ایده یا کشت گوییم. در اغلب موارد در این حالت، تیم تعدادشان کم است که بیشتر وقت‌ خود را صرف ایده‌پردازی، مطالعه بازار و شناسایی نیاز مشتریان بالقوه می‌شود. معمولا افراد موسس این تیم اکثرا خود مشغول کار درجایی دیگر هستند و برای رسیدن به آرمان های شغلی و ایده های خود ساعاتی را به این کار اختصاص میدهند.
در مرحله باز کردن ایده , ایده پردازان تلاش می‌کنند با فضای ایجاد یک کسب و کار نوپا آشنا شده و به ایجاد ارتباط‌های لازم برای تشکیل تیم اولیه بپردازند.

مرحله کاشتن ایده و مساله:

در این مرحله که از ایده نتایجی گرفتیم و برنامه هایی در جهت رشد ایده ریختیم ،حال تصمیم داریم از حالت پلان های روی کاغذ و تخته وایت بردمان در بیاییم و کمی شروع کنیم نهال خود را پرورش دهیم. یه مدل را بصورت آزمایشی در بازار دلخواه که برنامه آن را از قبل ریختیم عرضه میکنیم البته این فقط برای آنالیز است.

پیشنهاد بعدی :   معرفی طرح بندی گوگل یا الگوریتم page layout

مرحله یک استارتاپ( تولد )

این مرحله فراتر از مرحله قبل است و عملا میتوانیم  آنالیز هایی که در مرحله اول انجام داده ایم را بعد از بررسی و نتایج و بازار هدف و گروه مشتریان ، کار خود را استارت کنیم . در این مرحله ما دیگر مشتری رایگان و آزمایشی نداریم در این مرحله میتوانیم پول دربیاوریم و مشتریان را جدی محسوب کنیم.

مرحله وسط ( رشد استارتاپ)

در این مرحله بازار هدف هنوز خیلی وسعت پیدا نکرده ولی محصول یا خدمت شناخته شده است درسته درآمد هنوز به سودآوری نرسیده است اما با هدف و نداشتن یاس و نا امیدی به زودی مرحله بلوغ و درآمد زایی خواهید رسید دراین مرحله سازمان فکری شما سازماندهی شده  و شما کاملا با برنامه پیش میروید.

مرحله بلوغ استارتاپ:

هر کسب و کاری هر استارتاپی و هر فعالیتی مرحله ایی از اوج و بلوغ را در جلو روی خود دارد و این مرحله ایی است که شما وایده ذهنیتان به درختی برزگ و پرمیوه تبدیل شده است.این همان مرحله سودآوری است
با توجه به پتانسیل بالای نیروی جوان و فعالی که در ایران وجود دارد و همچنین دانش اینترنتی که بین جوانان ایران وجود دارد، در صورتی که افراد بتوانند از مربیان باتجربه در کنار خود استفاده کنند و تلاش لازم را در جهت رشد ایده های خود داشته باشند، ایران می تواند به یکی از قطب های منطقه و جهان در زمینه استارتاپ های اینترنتی تبدیل شود.

کوتاه کننده لینک مقاله: https://is.gd/LpCmy1
QR کد مطلب:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد