HEO چیست؟

  • تاریخ ارسال : 19 / 04 / 1396

  • تعداد بازدید: 744 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای HEO چیست؟ بسته هستند

  • نویسنده: کهنموئی

  • دسته بندی: طراحی سایت, مقاله ها

HEO چیست؟

HEO به معنی جدید و تجربی می باشد که بر اساس دانش روانشناسی ، به دانش طراحی سایت وارد شده است . اگر دقت داشته باشید ، هر فردی در وهله ی اول به هر شی ، عکس ، مطلب ، حتی افراد و تمام اجسام ، ابتدا به قسمت خاصی از آن توجه می نماید . با توجه به این مسئله ، متخصصان به طراحان سایت ها توصیه کردند که به این نقاط حساس توجه داشته باشند ، و در طراحی وب سایت خود از این مسئله بهره بیشتری ببرند .

البته که در خیلی از موارد انسان های دقیق و طراحان سایت با دقت از این نقاط حساس در طراحی خود بهره برده اند . زیرا با توجه به دید خود از این مناطق برای مطالب پر بازدید خود بهره برده اند . معنی و مفهوم HEO مفهومی جدا از کلمه SEO می باشد . و به تمام موارد ظاهری سایت برای کاربران می پردازد . مواردی از قبیل طریقه ی چیدمان صفحه ، رنگ ها ، فونت ها و…

دلیل جذب یک قالب گرافیکی سایت برای مخاطب چیست؟

متخصصان و طراحان سایت به دنبال این نکته همه ، همراه با مشاوران ، روانشناسان و کارشناسان دانش طراحی ، مواردی را برای جذب بازدید کننده به طراحی سایت خود پیدا کردند ؛ که این موارد امروزه مفهومی به نام HEO پیدا کرده است ، که مخفف کلامات Human Experience Optimization می باشد که به معنای ” تجربه بهینه سازی چیدمان سایت ” و در معنای لفظ برای طراحان سایت و مخاطبان به معنای ”  تجربه بهینه سازی چیدمان سایت  ”  می باشد .

پیشنهاد بعدی :   استریم (Stream) چیست؟

این روزها در ایران بسیاری از طراحان سایت و متخصصان به این مورد توجه ندارند که چیدمان صفحه و رنگ و فونت قلم ها هم می تواند در سئو و بهینه سازی سایت آن ها تأثیر داشته باشد و سبب جذب بیشتر بازدید کننده و ماندگاری آن ها در سایت هایشان شود . مسئله ای که امروزه بسیاری از طراحان سایت های خارجی آن را رعایت می کنند ، اما تعداد اندکی از شرکت طراحی سایت داخلی از جمله شرکت طراحی سایت طرح و پردازش مبنا این اصول و قواعد را رعایت می کنند و به بهینه سازی طرح و قالب سایت ( یا HEO ) در کنار بهینه سازی سایت یا سئو سایت مخاطبین خود اهمیت می دهند .

به غیر از جذب کابران زیاد برای وب سایت ، باید به این نکته توجه داشت که نحوه ی نمایش سایت برای آن ها خسته کننده نباشد . بازدید کننده ای که وارد وب سایت می شود ، نباید با توجه به رنگ و فونت و چیدمان صفحه دچار سر در گمی و گیجی شود .

پیشنهاد بعدی :   گوشی انعطاف پذیر سامسونگ

کاربر باید بتواند به آسانی مقالات و مطالب  را مطالعه نماید ،  بدون آنکه دچار خستگی و سردر گمی شود .

بازدید کننده باید بتواند مطالب و مقالات مورد نظر خود را در دسته بندی خاص آن مطلب مشاهده نماید .

کاربر باید قادر باشد که خلاصه ای از مطالب یا مقالات هر پست را ، ما قبل از گشودن آن مطلب یا مقاله ، مشاهده نماید ، تا در صورت نیاز ، مطلب را کامل مطالعه نماید .

این ها مواردی هستند که باید در طراحی سایت رعایت شوند ، تا به غیر از سئو مناسب دارای HEO خوب و ظاهر مناسب تر برای کاربران باشد . در صورت علاقه مند بودن به طراحی سایت و مباحثی از این قبیل و یا اگر از سایت و وبلاگی پشتیبانی می کنید و یا مدیریت می کنید ، توصیه می شود مطالب مرتبط با سئو و HEO  را مطالعه نمایید ، تا بتوانید سایت خود را بهینه و رتبه آن را در صفحات بالا ببرید .

پیشنهاد بعدی :   از سخنرانی نترسید!

این روز ها مجموعه های بسیاری طراحی سایت را انجام می دهند ، ولی تعداد اندکی از آن ها به تمام این موارد و اصول و قواعد طراحی سایت و بهینه سازی سایت ، اشراف دارند . بنابراین بهتر است برای طراحی سایت به سراغ این شرکت ها برویم.

نکات موثر در heo سایت و قالب وردپرس

بعضی موارد که در بهینه سازی تجربه و رابط کاربری تأثیر دارند و در طراحی قالب وردپرس نیز بهتر است رعایت شوند تا بازدهی بیشتری حاصل شود عبارتند از  :

  • ساختار نوشته ها و لینک های سایت
  • طرز چیدمان عناصر و صفحه آرایی در صفحه وب سایت
  • رنگ و نوع فونت مورد استفاده برای متن سایت

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه سئو و طراحی سایت با ما در ارتباط باشید .

کوتاه کننده لینک مقاله: https://is.gd/MO10DF
QR کد مطلب:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد