اندروید O و ویژگی های آن

  • تاریخ ارسال : 25 / 05 / 1396

  • تعداد بازدید: 660 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای اندروید O و ویژگی های آن بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: تکنولوژی, مقاله ها

اندروید O و ویژگی های آن

همانطور که میدایند اندروید O یعنی (Oreo) اوریو نام بیسکویتی است شامل دو قرصِ گِرد که وسط آن کِرِم قرار دارد.بیش از این ما درباره ویژگی های اندروید O برای شما نوشتیم.اما در این بخش میخواهیم به همه ویژگی های این نسخه که بیشتر شبیه به یک بروزرسانی تکاملی میباشد اشاره کنیم.البته این خوب بوده و بسیاری از ویژگی های آن میتواند تجربه بهتری را برای کاربران داشته باشد

محدودیت در پس زمینه 

این ویژگی به حالت Doze کمک خواهد کرد. این حالت که پیش تر در نسخه های اندروید مارشمالو معرفی شده است.در این نسخه محدودیتی در پس زمینه شاهد خواهیم بود که باعث صرفه جویی در مصرف باتری میشود.این ویژگی زمانی فعال و زمانی به حالت داز رفته و ایجاد محدودیت برای برنامه های در پس زمینه برای بالابردن عمر باتری میشود.

کانال نوتیفیکیشن ها 

گوگ هرگزبهبود در نوتیفیکیشن های اندروید را متوقف نخواهد کرد و اندروید O هم از این قاعده مستثنی نیست.ویژگی کانال نوتیفیکیشن ها ، در واقع یک نرم افزار تعریف شده برای اطلاع رسانی محتوای مختلف است.بعنوان مثال :اعلانهای مربوط به فناوری از یک برنامه را میتوان براحتی غیر فعال کرد در حالی که اعلانهای مربوط به اخبار همچنان ادامه دارد.این باعث میشود که کاربران مدیرت خوبی بر روی اعلانهای خود داشته باشند.

پیشنهاد بعدی :   نحوه قیمت گذاری بر محصولات اینترنتی

تکمیل خودرکار رابط های برنامه ها

اندروید O این اجازه را به کاربران میدهد که ویژگی autofill را انتخاب کنند. با انتخاب این ویژگی کاربر براحتی میتواند جزئیات ورود و اطلاعات تکراری مشابه آن را وراد کند.این شبیه به یک برنامه مدیرت رمز عبور میباشد.این قابلیت بعنوان یک API در دسترس خواهد بود.بنظر میرسد که این ویژگی علاوه بر صرفه جویی در زمان یک فکر خوب از گوگل باشد.

حالت تصویر در تصویر

این ویژگی نمایشگر را تقسیم خواهد کرد.البته این یک خیال واهی برای اندروید بود ولی گوگل میخواهد به با ویژگی تصویر در تصویر کمک کند.این ویژگی در هر دو دیوایس های گوشی و تبلت در دسترس خواهد بود و به شما این اجازه را میدهد که در قسمتس از نمایشگر تماشای بازی و در بخش دیگر با مادرتان صحبت کنید.

فونت های بیشتر در XML

یکی دیگر از قابلیت های اندروید O بر روی منابع فونت میباشد. گفته میشود که هم سبک فونت و وزن آن در طرح بندی XML خواهد بود.این به معنی آن است که توسعه دهندگان میتوانند یک فونت را برای برنامه خود، بسته به نرم افزار و نوع استفاده از آن انتخاب کنند.

آیکونهای تطبیقی

در این پلتفرم توسعه‌دهندگان از ایکونهای تطبیقی برای اپلیکیشن‌های استفاده خواهند کرد.دیگر نیاز نیست که تمام آیکونها با هم متفاوت باشند .این نسخه از اندروید توانایی نمایش ایکونها در اشکال مختلف را خواهند داشت.با توجه به یک ماسک انتخاب شده دستگاه خواهد توانست انیمیشن های جدید را با تعامل بر آیکونها نمایش دهد.

پیشنهاد بعدی :   بازاریابان اینترنتی باید چه مهارتهای داشته باشند ؟

بلوتوث صوتی

یکی دیگر از ویژگیهای جدید در اندروید O مربوز به کدک صوتی Hi-Fi میباشد. در این نسخه از اندروید کدک صوتی Hi-Fi از طریق بلوتوث پشتیبانی میشود.یک دیگر از کد ذکر شده LDAC سونی میباشد.

ناوبری صفحه کلید

در اندروید O ناوبری صفحه کلید اجازه ناوبری بهتری را در این رابط کابری میدهد.گوگل از مدل های قابل پیش بینی “arrow” و “tab” برای صفحه کلید استفاده کرده است.

AAudio API برای نرم افزار صوتی

API های جدیدی در اندروید O وجود دارند که اجازه میدهند برنامه ها برا ی عملکرد بالا از آن استفاده کنند.

 

 

کوتاه کننده لینک مقاله: https://is.gd/JRLsah
QR کد مطلب:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد