موسیقی پاپ توسط هوش مصنوعی

  • تاریخ ارسال : 02 / 06 / 1396

  • تعداد بازدید: 656 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای موسیقی پاپ توسط هوش مصنوعی بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: تکنولوژی, مقاله ها

موسیقی پاپ توسط هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با سرعت فوق العاده ای در حال پیشرفت بوده و هر روز در زمینه جدیدی مورد استفاده قرار می گیرد. فناوری مذکور در سال های اخیر پا را از انجام امور ساده و تکراری فراتر گذاشته و حتی وارد حوزه فعالیت های خلاقانه نیز شده است.

در یکی از تازه ترین موارد، کمپانی «Amper» موفق شده یک قطعه موسیقی پاپ را به صورت کامل توسط هوش مصنوعی تولید کند. قطعه مورد بحث با نام «Break Free» نخستین آهنگ از آلبوم «IAMAI» بوده که قرار است موسیقی آن تماماً توسط هوش مصنوعی نوشته و نواخته شود.

جالب است بدانید که Amper تنها ضرب آهنگ پس زمینه، ریتم، حالت و سبک موسیقی را تعیین کرده و هوش مصنوعی با توجه به این اطلاعات، یک قطعه موسیقی کامل را از صفر تولید کرده است.

کمپانی مورد بحث سیستم «هوش مصنوعی طراح موسیقی» خود را در ابتدا برای تولید موزیک پس زمینه اوریجینال، بدون درگیر شدن در مسائل حقوقی و پرداخت حق امتیاز توسعه داد اما حالا به نظر می رسد که این سیستم، در زمینه نوشتن و نواختن موسیقی به سطح

پیشنهاد بعدی :   10 مورد از بهترین رویه‌های بازاریابی محتوا

مطلوبی رسیده و می تواند در بسیاری از موارد به جای آهنگسازان مورد استفاده قرار گیرد.

در نهایت گفتنی است با توجه به پیشرفت های اخیر و جایگزینی انسان با هوش مصنوعی و ماشین ها در حوزه های مختلف، احتمالاً باید بیش از قیام مسلحانه نگران تصاحب مشاغل توسط ربات ها باشیم.

کوتاه کننده لینک مقاله: https://is.gd/q0Kfw1
QR کد مطلب:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد