آیا می‌توان از تبلیغات در گوگل و سئو به طور همزمان استفاده کرد؟

  • تاریخ ارسال : 21 / 02 / 1396

  • تعداد بازدید: 1306 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای آیا می‌توان از تبلیغات در گوگل و سئو به طور همزمان استفاده کرد؟ بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

آیا می‌توان از تبلیغات در گوگل و سئو به طور همزمان استفاده کرد؟

زمانی که استراتژی سئو را شروع می‌کنیم؛ هدف اصلی در کمپین‌های بازاریابی اینترنتی کمک کردن به مشتریان است که ترافیک بیشتری را از موتورهای جستجو توسط سئو بگیرند. این امر هنوز هم هدف اصلی ما امروزه است، اما در طی سال‌ها و از تجربه کار با مشتریان در گوشه و کنار مختلف متوجه شدیم که صاحبان کسب و کار گاهی اوقات نیاز دارند نتایج سریعتر و فوری‌تری بگیرند و این جایی است که تبلیغات در گوگل (گوگل AdWords) می‌تواند ایفای نقش کند.
سوال اصلی برای بسیاری از سایت های اینترنتی این است که بهتر است برای سئو هزینه کنیم یا تبلیغات در گوگل  و بودجه تبلیغاتی خود را برای کدامیک از این دو مورد مصرف کنیم.
بزرگترین مزیت گوگل AdWords نسبت به سئو این است که می‌تواند نتایج سریعتری ایجاد کند. شما به ازا هر بازدید کننده‌ای که از گوگل AdWords به دست می‌آورید مبلغی را به گوگل پرداخت خواهید کرد، اما اگر کمپین‌های شما سودآور هستند می‌توانید سرمایه‌گذاری در PPC یا پرداخت به ازای کلیک انتخاب کنید و اهداف کسب و کار خود را ببینید.
تبلیغات در گوگل (گوگل AdWords) برای استارآپ‌ها و کمپین‌های جدیدی ایده‌آل است که می‌خواهند ترافیک سریعتری را برای هدف ایجاد فروش، یافتن مشتریان جدید یا حتی برای آزمودن محصولات‌شان، روش‌ها، اثربخشی وبسایت و هر اجزای دیگری در فروش و یا فرایند بازاریابی‌شان دریافت کنند. این موارد در صورتی که از AdWords به صورت عاقلانه و بادقت استفاده شود، صادق است. در حالیکه استفاده از سیستم تبلیغات در گوگل آسان است اما در صورتی که دانش و تجربه کافی برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغات در گوگل را ندارید، پول خود را ذخیره کنید و شرکت‌های حرفه‌ای (ترجیحا شرکای AdWords) برای انجام این کار استخدام کنید. این می‌تواند بهترین روش باشد تا پولی از دست ندهید اما از مزیت استفاده از تبلیغات در گوگل سود می‌برید.

پیشنهاد بعدی :   آپدیت قالب وردپرس با کم ترین ریسک

سئو را فراموش نکنید

در حالی‌که شروع کار با تبلیغات در گوگل به دلیل سریعتر بودن ایده خوبی است؛ اما باید کار را نیز با سئو، بازاریابی محتوا و شبکه‌های اجتماعی برای بهترین نتیجه شروع کنید. اینها سه ابزاری هستند که برای موفقیت بلند مدت آنلاین نیاز دارید. بازاریابی محتوا کمک خواهد کرد که محتوایی مناسبی ایحاد کنید، سئو کمک خواهد کرد که محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و ترافیک ارگانیک بیشتری را دریافت کنید و شبکه‌های اجتماعی محتوای بهینه شده را به مخاطبان گسترده‌تر ارتقا می‌دهند.

آیا می‌توان از تبلیغات در گوگل و سئو به طور همزمان استفاده کرد؟

برخی افراد می‌گوید زمانی که ترافیک از سئو دریافت می‌کنید نیازی نیست که از adwords استفاده کنید، اما این یک رویکرد اشتباه است. حتی اگر شما دارای رتبه‌بندی خوبی باشید می‌توانید از تبلیغات در گوگل استفاده کنید و در معرض بیشتری برای کلمات کلیدی مشابه قرار بگیرید تا ترافیک سئو دریافت کنید.
می‌توانید عملکرد کمپین‌های Adwords خود را اندازه‌گیری کنید و در صورتی که آنها برای شما سودآور هستند حتی می‌توانید بودجه خود را برای بازگشت سرمایه (ROI) بالاتر افزایش دهید. پس، کدام یک از سئو و تبلیغات در گوگل بهتر برای استفاده در بازاریابی هستند؟
پاسخ سؤال واضح است، هردو. از Adwords برای شروع دریافت ترافیک استفاده کنید و به طور موازی بر روی سئوی خود، برنامه بازاریابی محتوا و کمپین‌های شبکه اجتماعی کار کنید، به طوریکه ترافیک ارگانیک را به دست می‌آورید و از شبکه‌های اجتماعی مشاهده می‌شوید.

پیشنهاد بعدی :   خطرسایبری

نتیجه‌گیری

در نظر داشته باشید که همه سایت های اینترنتی نمی توانند و نباید رویکرد یکسانی نسبت به مسائل مختلف داشته باشند. هرگز یک راه حل جامع برای همه کسب و کارها وجود ندارد و هر کسب و کاری با توجه به نیازهایی دارد و رفتارهایی که مخاطب او در اینترنت دارد، باید راه حل مناسب خود را ایجاد نماید. به عنوان مثال وب سایتی که کارت شارژ ایرانسل یا همراه اول می فروشد، حاشیه سود پایینی بابت هر فروش دارد اما به دلیل اینکه کالای مصرفی می فروشد و تعداد خریدها زیاد است، می تواند سود بالایی برای خود ایجاد نماید. حال اگر این سایت بخواهد برای تبلیغات گوگل هزینه انجام دهد، با توجه به اینکه هزینه هر کلیک در تبلیغات بیشتر از سودی است که بابت یک فروش بدست می آورد (گاهی تا چند برابر) انجام این کار کاملا اشتباه است و این سایت صرفا باید بر روی سئو سرمایه گذاری کند.

پیشنهاد بعدی :   تاثیرات ایموجی ها روی زبان

از طرف دیگر وب سایتی که حاشیه سود بالا و تعداد جستجوی کمی دارد، بهتر است هم بر روی adwords و هم بر روی سئو سرمایه گذاری کند، زیرا بدست آوردن مشتری برای این نوع از کسب و کارها همواره سودمند است، به عنوان مثال کسب و کارهایی که محصولات صنعتی می فروشند چنین وضعیتی دارند. همچنین وب سایت هایی که دامنه کلمات کلیدی وسیعی دارند و حاشیه سود مناسب برای فروش می توانند ایجاد نمایند، بهتر است بر روی هر دو مقوله سرمایه گذاری کنند، البته در حالت کلی به اکثر وب سایت ها توصیه می شود که هم بر روی سئو و هم بر روی تبلیغات گوگل سرمایه گذاری کنند تا بتوانند نتیجه مناسب دریافت نمایند و فروش خود را به حداکثر برسانند.

تبلیغات در گوگل (گوگل AdWords) و سئو رقیب نیستند بلکه آنها دو ابزار قدرتمند در دسترس برای بازارابی دیجیتال هستند. می‌توانید از adwords زمانیکه می‌خواهید ترافیک سریعتر به دست آورید استفاده کنید اما به سئو در مدت زمان طولانی و برای موفقیت آنلاین پایدار نیاز دارید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد