استفاده از کلمات کلیدی Long Tail

  • تاریخ ارسال : 25 / 08 / 1396

  • تعداد بازدید: 15102 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای استفاده از کلمات کلیدی Long Tail بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

کلمات کلیدی به صورت کوتاه و طولانی در سئو وجود دارد. مطلبی که در این جا لازم به ذکر است این است که اکثر وبمسترها تمرکز خود را بر روی کلمات کوتاه می گذارند و توجه به کلمات کلیدی طولانی ندارند. اما برخلاف تصورات آن ها که گمان می کنند با کلمات کلیدی کوتاه شانس موفقیت آن ها بیشتر است، لازم است بدانید که این باور به دولیل عمده اشتباه است:کلمات کلیدی به صورت کوتاه و طولانی درسئو وجود دارد.

مطلبی که در این جا لازم به ذکر است این است که اکثر وبمسترها تمرکز خود را بر روی کلمات کوتاه می گذارند و توجه به کلمات کلیدی طولانی ندارند. اما برخلاف تصورات آن ها که گمان می کنند با کلمات کلیدی کوتاه شانس موفقیت آن ها بیشتر است، لازم است بدانید که این باور به دولیل عمده اشتباه است:

۱- کلمات کلیدی کوتاه کلمات پر رقابتی هستند که اکثر سئوکارها به سمت آن ها می روند لذا شانس موفقیت در استفاده از این کلمات پایین است.

پیشنهاد بعدی :   مفهوم چیدن میوه در دسترس در سئو

۲- نکته جالب این است که کاربران تمایل دارند که موضوعات خود را با جزئیات جست و جو کنند یعنی از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنند تا راحت و سریع به نتیجه برسند به همین دلیل یکی از اصول سئو، بهینه سازی محتوای سایت براساس کلمات کلیدی طولانی است.

‫وقتی که تحقیق کلیدواژه ای را‬ انجام میدهی ، با عبارتهای مختلفی روبرو میشویم‬ و این موضوع مهمی در مورد ‬کلمات کلیدی و چگونگی جستجو آنها میباشد‬.‬ برای توضیح کلمات کلیدی Long Tail،‬ باید به لیست برخی از کلیدواژه ها رفته‬ و بفهمیم که چه چیزی مهم است و هدفمان چیست.‬ مثلا اگر سئو‬ بخش مهمی از‬‬ جستجوی ماباشد‬  بنابراین باید هر‬ کلیدواژه ای که سئو سایت‬ و خدمات سئو‬ داشته باشد را بررسی کنیم و جمع آوری نماییم‬. بعد از اینکار میتوانیم لیست خود را بررسی کنیم.‬ یکی از کارهایی که مردم انجام میدهند‬ این است که به عبارتهای عمومی‬ که جستجوهای بسیاری دارند جذب میشوند‬ و این خیلی خوب است چون هزاران‬ جستجو برای این واژه وجود دارد.‬

پیشنهاد بعدی :   چند گام پیشنهادی برای وقتی که نمی‌ دانید سراغ چه نوع کاری بروید

سطوح کلمات کلیدی Long Tail

معمولا این چیزی است که آن‬ را لیست ده برتر می نامیم‬. کلیدواژه های ده تای برتری که‬ مقدار جستجوها را دریافت میکنند ولی‬ چیزی که جالب است این است که‬ آنها بیشترین توجه را از رقابایشان دریافت میکنند.‬ در نتیجه این کلیدواژه ها مورد توجه ترین‬ واژه ها هستند که شما با بالاترین‬ مقدار از رقابت پیدایشان میکنید.‬ تمامی توجه ها بر عبارت سر متمرکز شده است چون آنها بدیهی تر هستند‬ البته وقتی که مردم دقیقتر عمل میکنند‬ جستجوهای چندانی را اضافه نمیکنند‬. این مقدار گسترده ای از جستجو ها میباشد‬ و اینها دقیقترین آنها میباشد‬ و بیشتر از همه مردم به دنبال نتیجه بدیهی هستند‬.‬

وقتی که مردم در سطح تقاضایشان قرار دارند‬ عبارت بسیار دقیقی را در موتور جستجو می نویسند‬ و دراین زمان با گزینه ها‬ و تنوع های مختلفی روبرو میشوند‬ و به این صورت به حالت جمع اوری میروند‬ و به هر کاری که میتوانند فکر میکنند.‬ گزینه های من چی هستند؟‬ چه چیزی باید بدانم؟ چه نظراتی در مورد این مکان داده شده است؟‬ بنابراین آنها از کلیدواژه های‬ تحقیق شده تری استفاده میکنند و‬ سپس مشخصه های مختلفی که‬ در نتیجه دیده اند را خارج میکنند‬ و یا در نظرات که در‬ آن نظرات ضعیفی را دریافت میکنند‬ و سپس وقتی که آماده میشوند‬‬‬ ‫به قابلیت مشخصی تعهد بدهند‬ واژه های مشخصی در عبارت جستجو‬ استفاده میشود.

پیشنهاد بعدی :   چگونه شبکه اجتماعی مناسب کسب‌وکار خود را انتخاب کنم

اساسا این عبارت طولانی تری است‬ ولی جستجوگران تمایل و رقبت بیشتری‬ به تبدیل کردن خریداران دارند‬ و هدف ما این است که هر دو را ببینیم‬ هم سطح تعهد و هم سطح علاقه‬. سطح علاقه بازدید کنندگان را می آورد‬ ولی تبدیلها سریعا رخ نمیدهند.‬ سطح تعهد بازدید کنندگان کمتری را‬ برای هر کلیدواژ ه می آورد‬ ولی هر چه تعهد بالاتر،‬ تبدیلهای بیشتری نیز انجام میگیرد‬ و وقتی که ما در مورد دنباله ی دراز‬ صحبت میکنیم، اکثر توجه ها بر عبارت کلی است ولی‬ اکثر فعالیتها در دنباله ی دراز‬ و عبارتهای جزئی تر است‬‬‬.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد