الگوریتم Possum

  • تاریخ ارسال : 24 / 08 / 1396

  • تعداد بازدید: 3615 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای الگوریتم Possum بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

در بهینه سازی سایت، وبمسترها باید از اصول سئو استفاده کنند تا هم فعالیت آن ها قانونی باشد تا تاثیر آن ها بر رتبه بندی سایتشان، ماندگار باشد. گوگل نوعی از سئو را معرفی نمود که به کاربر این اجازه را می دهد تا بتواند موضوعات و کسب و کارهای مورد نظر خود را در موقعیت مکانی نزدیک به خود پیدا کند که به آن سئو محلی می گویند.

این سئو هم برای وبمسترها و هم برای کاربران بسایر شگفت انگیز و عالی بود. از یک طرف وبمسترها می توانستند مشتریان و کاربران نزدیک به موقعیت خود را پیدا کنند در نتیجه شانس موفقیت آن ها بیشتر خواهد شد. از طرف دیگر، کاربران در زمینه موضوع خود، به نزدیک ترین مکان به محل زندگی خود دسترسی پیدا کنند و این امر یک امتیاز مثبت سئو محلی برای هر دو گروه به حساب می آید.
گوگل برای بررسی سایت ها، از الگوریتم های مختلفی استفاده می کند که مهمترین هدف این الگوریتم ها، اصول سئو در سایت ها است. از این رو، گوگل برای سئو محلی هم الگوریتمی به نام الگوریتم موش کور یا الگوریتم Possum طراحی نموده است که در سال ۲۰۱۶، آخرین به روز رسانی آن انجام شد و گوگل رسما آن را معرفی نمود.

پیشنهاد بعدی :   توسعه سیستم‌عامل اندروید P

دلیل نام گذاری این الگوریتم به نام موش کور

وبمسترهایی که در سایت های خود اقدام به تجارت الکترونیکی می کنند، گاها به این مشکل برخورد می کنند که فعالیت و Google My Business آن ها لغو شده و آن ها گمان می کنند که آن را از دست داده اند. اما جالب است بدانید که این مشکل پیش نیامده فقط شما فیلتر شده اید و این سیستم خود را به موش مردگی زده است به همین دلیل به آن الگوریتم موش کور می گویند.

تاثیرات الگوریتم Possum

گوگل هر یک از الگوریتم ها را با اهداف خاصی راه اندازی نموده است و الگوریتم Possum را هم برای سئو محلی راه اندازی نموده است. به طور کلی، این الگوریتم ۲ وظیفه مهم دارد:
۱- نتایج سئو محلی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و باعث تنوع در نتایج محلی می شود.
۲- الگوریتم Possum نتایج سئو ارگانیک را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. منظور از سئو ارگانیک این است که سئوکاران باید از روش های کاملا واقعی و طبیعی برای بهینه سازی سایت خود استفاده کنند و به عبارتی روش های قانونی گوگل را مبنای کار خود قرار دهند.

پیشنهاد بعدی :   الکسا (Alexa)چیست؟ و چگونه کار می کند؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد