بازاریابی ایمیلی

  • تاریخ ارسال : 21 / 02 / 1396

  • تعداد بازدید: 1188 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای بازاریابی ایمیلی بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی به عنوان یکی از محبوب‌ترین اشکال بازاریابی افزایش یافته است. علاوه بر مؤثر بودن آن، بازاریابی ایمیلی نیز شخصی و قابل دسترس برای طیف گسترده‌ای از شرکت‌هاست. بازاریابی ایمیلی نسبت به شبکه‌های اجتماعی متفاوت است؛ بطوریکه شخصی‌تر، هدفمندتر و اختصاصی‌تر برای رسیدن به مجموعه خاصی از کاربران است. در حالیکه ایمیل می‌تواند ابزار بازاریابی ایده‌آلی برای هر کسب و کاری باشد؛ اما در صورت به کار گرفتن نادرست آن می‌تواند با شکست رو به رو شود. مشتریان شما و نیز مشتریان بالقوه باید دلیلی برای خواندن ایمیل‌هایتان داشته باشند. ایمیل‌های خوانده نشده ایمیل‌های بیهوده‌ای هستند و این ایمیل‌های بیهوده فرصت‌ها را از دست می‌دهد.

بنابراین فهمیدن اینکه چرا بازارایابی ایمیلی چنین موقعیت منحصر به فردی امروزه در بازاریابی محتوا دارد آسان است؛ بطوریکه بسیاری از افراد می‌خواهند چگونگی نوشتن محتوای مؤثر برای بازاریابی ایمیلی را فرا گیرند. با این ذهنیت، نکات کاربردی زیر را برای چگونگی نوشتن محتوای مؤثر برای ایمیل تبلیغاتی دنبال کنید.

 

 

بازاریابی ایمیلی

1- یک خط موضوع مؤثر و خوب بنویسید

خط موضوع (subject line) دروازه‌بانی در دنیای بازاریابی ایمیلی است. هیچکس ایمیلی را نمی‌خواند مگر اینکه به اندازه کافی در درجه اول جذاب باشد تا باز شود. بنابراین همه قوانین استاندارد را برای نوشتن آن پیروی کنید: شامل کلمات واقعی باشد، به خواننده به طور مستقیم خطاب شود، شخصی‌سازی شود، مختصر و کوتاه باشد. به طور کلی خط موضوع باید کوتاه، مستقیم و در عین حال جذاب باشد. خط موضوع اولین چیزی است که باعث می‌شود توجه مشتری را به خود جلب کند و در صورتی که نتواند توجه آنها را جلب کند آنها به عنوان یک پیام خوانده نشده حذف خواهد شد و یا وارد لیست اسپم می‌شوند. جلب کردن مشتریان خود با خط موضوع باعث می‌شود که بدانند برای آنها ارزش قائل هستید.

پیشنهاد بعدی :   آیا میدانید چگونه فرمت فایل های کامپیوترتان را بدون نیاز به نرم افزار تغییر دهید

2- ایمیل‌های خود را شخصی ‌سازی کنید

رونوشت ایمیل شخصی‌سازی شده بهتر نسبت به رونوشت ایمیل عمومی است. بنابراین نام مشتری را در خطوط موضوع ایمیلی وارد کنید و مطمئن شوید که بدنه ایمیل شما هدفمند و به طور مستقیم با مخاطبتان صحبت می‌کند و نه هیچ کس دیگری. با بخش‌بندی بیشتر لیست ایمیلی خود، بهتر قادر خواهید بود که خط موضوع (subject line) را شخصی‌سازی کنید و محتوای مرتبط برای دریافت کننده آن ایمیل فراهم کنید. به مشتریان خود با خطاب دادن مستقیم به آنها احساس خاصی دهید؛ به عنوان مثال پیام شما شامل نام مشتری شود و یا مورد منحصر به فردی به آنها ارجاع داده شود. این امر می‌تواند در دراز مدت باعث ایجاد مشتریان دوستانه‌ای شود و باعث افزایش فروش از طریق این مشتریان شود.

3- ایمیل‌هایی ایجاد کنید که در درجه اول واضح و در درجه دوم جذاب باشند

ایمیل‌های جذاب و گیرا مهم هستند اما در صورتی که به اندازه کافی واضح هم باشند و مخاطبان بخواهند بر روی آنها کلیک کنند. بنابراین بر روی تولید ایمیل‌های واضح و گویا در درجه اول و بعد بر روی ایمیل‌های گیرا و جذاب تمرکز کنید. این اطمینان حاصل شود که مخاطبان شما هدف ایمیل‌ها را درک خواهند کرد و تنها قصد ندارید کمپین‌های ایمیلی را توسعه دهید که در اینصورت نتایج واقعی را نمی‌گیرید. ایمیل‌هایی که واضح‌تر هستند اعتبار شما را به عنوان یک شرکت بالا می‌برند به این دلیل که کمک می‌کنند خوانندگان انتظارات واقعی‌شان براورده شود.

پیشنهاد بعدی :   مبادلات استیم

4- خط موضوع مرتبط با رونوشت باشد

حتی اگر خط موضوع واضح و گیرا باشد، در صورتی که با رونوشت بدنه هم تراز نباشد بی‌ارزش است. به یاد داشته باشید که آنچه که قول می‌دهید در دنیای ایمیل بسیار مهم است. علاوه بر این ارزش بهتری برای خوانندگان فراهم کنید تا در دراز مدت باعث افزایش شهرت شما به عنوان یک شرکت ‌یا برند شود و مطمئن باشید در اینصورت مشتریان راغبند بر روی محتوا در دفعات بعدی کلیک کنند.

5- ایمیل‌هایی با هدف ارسال کنید

اگر هیچ چیز را برای گفتن ندارید ایمیلی ارسال نکنید. پس هرگز ایمیل را به مشتریان خود ارسال نکنید مگر اینکه یک دلیل روشن برای ارسال آن داشته باشید. ارسال ایمیل‌ برای مشتری باید هدفمند باشد بدین صورت که یا اطلاع‌رسانی کند، یا سرگرم کننده باشد و یا تنها اطلاعات جدیدی را به مشتریان در مورد کسب و کار بدهد. مشتریان دارای وقت محدود هستند و بنابراین ایمیل‌هایی که وقتشان را هدر می‌دهد باعث رنجش‌شان می‌شود. ارسال غیر ضروری، ایمیل‌هایی با محتوای بی‌کیفیت و غیر جذاب باعث می‌شود مشتریان ایمیل را به لیست اسپم خود وارد کنند.

6- ایمیل‌هایی کوتاه و به طور مستقیم ایجاد کنید

مشتریان شما وقتشان محدود است و صبر کافی برای بازاریابی ایمیلی ندارند. ایمیل‌های خود را طوری بنویسید که مشتریان بتوانند جان کلام را در 5 ثانیه یا کمتر بگیرند. در صورتی که نتوانید ایده و هدف اصلی خود را پنج ثانیه برسانید دوباره ایمیل خود را بازنویسی کنید.

پیشنهاد بعدی :   اندازه گیری تاثیر برند

7- با یک سؤال خاتمه دهید

دیالوگ را با مشتریان خود افزایش دهید نه مونووگ (تک گویی) را! این بدان معناست که تنها ارسال ایمیل به مشتریان یک طرفه نباشد بلکه محتوای ایمیل را با یک سؤال خاتمه دهید تا تشویق شوند ایمیلی را به شما برگدانند و بدین صورت بازخورد داشته باشد. بنابراین با انجام این کار مشتریان را در ایجاد یک دیالوگ با شرکت خود تشویق می‌کنید. این امر موجب ایجاد ارتباط می‌شود و این روابط اعتماد مشتریان را جلب کرده و باعث فروش بیشتر می‌شود.

8- از زبان ساده استفاده کنید

از زبان محاوره‌ای و دوستانه به جای استفاده از زبان رسمی در هنگام ارتباط با مشتریان خود در محتوای ایمیل استفاده کنید. مشتریان باید احساس راحتی کنند و این کار را می‌توانید با استفاده از همان زبان دوستانه در ایمیل‌های خود انجام دهید.

9- call to action به کار ببرید

مؤثرترین ایمیل آنهایی هستند که شامل call to action (CTA) واضح باشند. از افعال عملی قوی و کوتاه استفاده کنید تا خواندگان راغب باشند عملی را انجام دهند. افعالی از جمله «بخرید»، «سفارش دهید»، «تماس بگیرید» و… مشتریان را تشویق خواهد کرد کاری را در ایمیل شما انجام دهند.
بنابراین می‌توانید نکات ذکر شده را برای نرخ تبدیل بهتر و فروش بیشتر انجام دهید. همچنین با یادگیری چگونگی نوشتن محتوا برای بازاریابی ایمیلی می‌توانید به طور جدی کمپین‌های محتوای خود را بهبود بخشید و باعث ایجاد تعامل با برند خود شوید. به خاطر داشته باشید ایمیل یک ابزار ارتباطی مؤثر با مخاطبین شماست و باید از آن برای اطلاع‌رسانی مفید به کاربران هدفمند استفاده کرد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد