سیستم Hotlink Protection چیست

  • تاریخ ارسال : 06 / 08 / 1396

  • تعداد بازدید: 694 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای سیستم Hotlink Protection چیست بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

فعالیت در سایت های اینترنتی، امروزه به حدی زیاد شده که افراد هم صنف، رقابت در فضای مجازی را به شدت دنبال می کنند. زمانی که قصد سئو سایت خود را دارید، نه تنها باید وضعیت سایت خود را از نظر اصول سئو بررسی کنید، بلکه باید هر از چندگاهی به سایت رقبا هم سر بزنید تا متوجه شوید شما در رقابت با ان ها، جلوتر هستید و یا همچنان ان ها طلایه دار هستند. این قیاس بسیار مهم است زیرا بخشی از اهداف شما را تعیین می کند. اگر شما از رقبای خود عقب تر باشید، سعی می کنید تغییراتی در سایت اعمال نمایید تا نقاط ضعف شما بر طرف شده و بتوانید رتبه خود را بالا بیاورید.

اما متاسفانه، در این رقابت تنگاتنگ برخی از افراد، رفتار غیر اخلاقی از خود نشان می دهند و سعی بر تقلب دارند. روش های مختلفی برا تقلب کردن در سایت ها وجود دارد و هر چند که گوگل مرتب به دنبال راه اندازی الگوریتم های مختلف برای شناسایی سایت های متقلب است ولی باز هم این عمل نادرست توسط بسیاری از وبمسترها دیده می شود که یکی از ان ها، کپی نمودن مطالب سایت دیگر و ثبت آن به نام خود در سایت است.

پیشنهاد بعدی :   بک لینک چیست؟ چگونه بهترین بک لینک ها را بسازیم؟

بسیاری از وبمسترهای سایت های معتبر از این بابت نگران هستند که مطالب آن ها توسط سایت ها دیگر کپی برداری شود البته این کپی برداری زمانی نگران کننده است که به جای قید نمودن منبع اصلی متن، ادرس سایت خود را به عنوان منبع لحاظ می کنند. هر چند گوگل سریعا متوجه این تخلف می شود ولی به دلیل نگرانی های افراد، روش های مختلفی برای ممانعت از این تخلف وجود دارد که مهمترین آن،سیستم Hotlink Protection است.

بررسی کارایی سیستم Hotlink Protection

این سیستم، یک سیستم امنیتی قوی برای هر سایتی به حساب می آید. کارایی این سیستم را با یک مثال توضیح می دهیم. فرض کنید که شما به طور اتفاقی مطالب سایت خود را در سایت دیگر مشاهده نموده اید و چیزی که شما را عصبی کرده این است که آن سایت، مطلب را به نام خود ثبت کرده است لذا شما به فکر راه چاره می افتید و بهترین راه حل، استفاده از سیستم Hotlink Protection است. زمانی که این سیستم بر روی هر فایلی فعال شود، همانند یک قفل عمل می کند به گونه ای که اگر سایت دیگر قصد داشته باشد فایل های شما را بر روی سیستم خود آپلود کند، فایل مسدود بوده و روی سایت دیگر باز نخواهد شد.

پیشنهاد بعدی :   آیا می‌توان از تبلیغات در گوگل و سئو به طور همزمان استفاده کرد؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد