طریقه ساخت کانال در youtube

 • تاریخ ارسال : 14 / 02 / 1396

 • تعداد بازدید: 1916 بازدید بار

 • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای طریقه ساخت کانال در youtube بسته هستند

 • نویسنده: زندی

 • دسته بندی: بازاریابی اینترنتی, مقاله ها

طریقه ساخت کانال در youtube

همانطور که اطلاع دارید، یوتیوب سرویس اشتراک گذاری ویدئوی گوگل است. به همین منظور استفاده از این سرویس به اشتراک گذاری ویدئو در بازاریابی ویدئویی بسیار مهم است. زیرا گوگل توجه بسیار زیادی به یوتیوب می کند و می توان به وسیله آن ترافیک خوبی را برای سایت ایجاد کرد.

فرآیند ایجاد کانال یوتیوب فقط چند دقیقه به طول می انجامد. برای اینکه بتوانید یک کانال سفارشی شده داشته باشید تنها کافی است که تعدادی گزینه را تنظیم کنید، عکس یا لوگو را آپلود کنید و در آخر کانال خود را به دیگر حساب های شبکه های اجتماعی خود مانند فیسبوک، توییتر و گوگل پلاس لینک دهید.

اگر شما قصد ساخت کانال یوتیوب برای کسب و کار خود را دارید، کافی است که یک حساب کاربری گوگل یا یوتوب جداگانه ایجاد کنید و در آن از یک نشانی ایمیل یکتا که غیر شخصی است، استفاده کنید. به این ترتیب همکار شما می تواند بدون داشتن ایمیل شخصی شما و رمز عبور آن، کانال را مدیریت کند. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که به ازای هر حساب کاربری، فقط می توانید یک کانال یوتیوب ایجاد کنید.

پیشنهاد بعدی :   کاربرد breadcrumb در طراحی سایت

در حال حاضر، هیچ چیز مانند داشتن یک کانال مختص کسب و کار، ارزشمند نیست. بنابراین شما باید یک کانال یوتیوب سفارشی و استاندارد را که بتواند انتظارات مخاطبان را برآورده کند و ویترینی برای کسب و کار شما باشد، ایجاد کنید.

برای ساخت کانال در یوتیوب مراحل زیر را دنبال می کنیم.

ابتدا باید یک حساب کاربری گوگل یکتا ایجاد کنیم. برای این کار:

 • وارد سایت یوتیوب شوید.
 • در صفحه اول یوتیوب، بر روی لینک “Sign In” در گوشه بالای سمت راست کلیک کنید.
 • صفحه “Sign In” به همراه لوگوی گوگل در گوشه بالا سمت چپ نمایش داده می شود. بر روی گزینه “Create an Account” که در گوشه بالا سمت راست نمایش داده می شود کلیک کنید. از شما درخواست می شود که در ابتدا یک حساب کاربری گوگل ایجاد کنید.
 • در صفحه “Create a New Google Account” فرم اطلاعات را کامل کنید. دقیقا همان کاری که برای ایجاد جیمیل انجام می دهید. اگر می خواهید که برای کسب و کار خود یک کانال یوتیوب ایجاد کنید، از اسم شرکت خود به عنوان نام کاربری حساب جیمیل استفاده کنید. سپس برای حساب خود عکس قرار دهید و تنظیمات امنیتی آن را انجام دهید.
پیشنهاد بعدی :   سئوی off-page

اکنون می توانید حساب کاربری گوگل را به کانال یوتیوب تبدیل کنید. برای این کار:

 • وارد سایت یوتیوب شوید. سپس با وارد کردن حساب کاربری گوگل و رمز عبور آن، ثبت نام کنید. صفحه اصلی یوتیوب به شما نمایش داده می شود.
 • نزدیک گوشه بالا سمت راست صفحه نمایش، شما می توانید تصویر پروفایل حساب خود را ببینید. برای دسترسی به منوی حساب کاربری بر روی آن کلیک کنید.
 • بر روی لینک “My Channel” در گوشه بالای سمت راست صفحه نمایش کلیک کنید. گزینه “Create Your YouTube channel” نمایش داده خواهد شد. در این صفحه ابتدا پروفایل حساب شما که شامل عکس، نام حساب کاربری و نام و نام خانوادگی شما است، نمایش داده می شود. بر روی گزینه “Edit” کلیک کنید تا بتوانید حساب خود را سفارشی کنید و اطلاعاتی را که می خواهید افراد در مورد شما بدانند را وارد کنید.
 • در پایین قسمت “Activities you’ll share on your channel”، چهار گزینه “Like a video” (محبوب کردن یک ویدئو)، “Comment on a video” (نوشتن نظر برای ویدئو)، “Favorite a video” (انتخاب ویدئوی مورد علاقه)، “Subscribe to a channel” (پرداخت حق عضویت برای کانال)، نمایش داده می شوند.
 • هر کدام از این چهار گزینه را که می خواهید افراد ملاقات کننده کانال شما انجام دهند، انتخاب کنید.
 • در پایان بر روی گزینه “OK, I’m Ready to Continue” کلیک کنید.
پیشنهاد بعدی :   هنر تبدیل کردن بازدید کنندگان وب سایت به خریدار

مراحل ایجاد کانال در یوتیوب به پایان برسد.

امیدوارم با استفاده از ظرفیت های موجود در یوتیوب بتوانید علاوه بر ایجاد ترافیک برای سایت، کسب و کار خود را بیش از پیش رونق دهید

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد