علم سئو سایت

  • تاریخ ارسال : 24 / 06 / 1397

  • تعداد بازدید: 2128 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای علم سئو سایت بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: دسته‌بندی نشده

وقتی که شما جهت یک موتور جستجو مانند گوگل یا یاهو، به دنبال یک موضوع خاص می باشید متوجه شده اید که برخی سایت ها در ابتدا قرار گرفته و دارای رتبه بالاتری نسبت به دیگر سایت ها می باشند. سئو سایت در واقع تهیه صفحات وب جهت موتورهای جستجو به شکل فریبنده و جذاب می باشد، سئو سایت یعنی این که سایت مورد نظر شما در نتیجه های موتورهای جستجو دارای بیشترین امتیاز باشید.
حال علت و امتیاز قرار گرفتن در صفحات اول چیست؟ بیشتر افراد جهت پیدا کردن و دست یافتن مطالب و یا محصولات خود از سرچ های اینترنتی در موتورهای جستجو استفاده می کنند. طی تحقیقات صورت گرفته حدود ۹۷ درصد کاربران با سرچ موضوع، وب سایت اول و دوم را بازدید می کنند و دیگر سایت ها برای آن برای آن ها ارزشمند نیست. بنابراین می توان گفت سئو سایت برای ماندگاری و ایجاد کاربران جهت بازدید سایت شما بسیار مهم است. سئو سایت و انجام بهینه سازی سایت های محوله جهت موتورهای جستجوگر معروف مانند گوگل و یاهو بسیار مهم است.

پیشنهاد بعدی :   بازاریابی ارجاعی چیست؟

کارکرد علم سئو سایت چیست؟

علم سئو سایت در موتورهای جستجو یک روش فنی و تکنیکی می باشد. این علم بر روی عنوان صفحات، کلمات کلیدی، تگ و متا تگ های موجود در صفحه، توضیحات محتوایی جهت مناسب بودن بر روی موتورهای جستجو وغیره می پردازد. با فراگیری علم سئو و بهینه سازی سایت شما می توانید وب سایت خود را جهش محتوایی دهید و آن ها را در صدر موتورهای جستجو قرار دهید و با این روش تعداد کاربران بیشتری را وادار به بازدید از سایت خود نمائید. موتورهای جستجو به وسیله نرم افزارهای عنکبوتی صفحات سایت را می یابند و همه نرم افزارها به یک شکل کار نمی کنند متخصصان سئو باید به فن و تغییرات عملکردی این نرم افزارها آشنائی کامل داشته باشند تا بتوانند صفحات سایت ها را با توجه به آن ها تغییر دهند و روش های سئو سایت را مطابق آن ها اعمال کنند. بطور مثال برای شما هم اتفاق افتاده که با جستجو در یک موتور جستجو سایتی را در رنج اول ببینید و با سرچ در موتور جستجوی دیگر همان سایت را در مرتبه سوم یا چهارم دیده باشید این به دلیل نوع نرم افزار خزندگی آن ها است و یک سئو کار حرفه ای باید توانایی آن را داشته باشد که بتواند سایت را در همه موتورهای جستجو بررسی کرده و به وسیله بهینه سازی سایت آن به رتبه های بالا ارتقا دهد.

پیشنهاد بعدی :   بهینه سازی داخلی در سئو به چه معناست؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد