معرفی بک لینک های مفید و مضر و اشتباهات رایج در مورد آن ها

 • تاریخ ارسال : 01 / 08 / 1396

 • تعداد بازدید: 1856 بازدید بار

 • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای معرفی بک لینک های مفید و مضر و اشتباهات رایج در مورد آن ها بسته هستند

 • نویسنده: هادی اشرف

 • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

سلام به شما همراهان همیشگی هیواوب
در این قسمت از مقاله می خواهیم به بررسی بک لینک های مفید و مضر در سئو سایت بپردازیم.

بک لینک های مفید و مضر کدام اند؟

بک‌لینک هایی که به صورت طبیعی توسط نویسنده (مدیر سایت) به سایت شما با یک متن و عبارت مرتبط به سایت شما ایجاد شده باشند بک‌لینک خوب نامیده می‌شوند.
این بک‌لینک ها نباید از سایت‌های اسپم بیایند، نباید تعداد لینک‌های خروجی آن سایت بسیار زیاد باشد، نباید از سایتی با اعتبار بسیار پایین که شبیه اسپم است بیاید٬ نباید سایت لینک دهنده با سایت شما از نظر ارتباط موضوعی خیلی غریبه باشد و فاکتورهای دیگری که مهم‌ترین آن ها موارد ذکر شده بود. در غیر این صورت بک لینک ها مضر خواهند بود زیرا روزانه بسیاری از سایت‌های اسپم به دنیا می‌آیند و با دریافت و ایجاد لینک‌های غیرطبیعی و اسپم به نتایج بالای گوگل می‌آیند و سپس پنالایز می‌شوند.

معرفی بک لینک های مفید و مضر و اشتباهات رایج در مورد آن ها

لینک سازی خارجی :

لینک‌دهی مساوی با رای‌گیری برای وب سایت‌تان است. هرچقدر بیشتر روی لینک شما کلیک شود و هر چقدر مطالب شما بیشتر بازدید شود، موتورهای جستجو درجه اعتماد بالاتری به سایت شما می‌دهند.
مواردی در خصوص کیفیت لینک‌های خارجی باید به آن توجه شود :
 • در مسیرهای پرتردد لینک دهی کنید

وب سایت خود را در مسیرهای پرتردد اینترنت چه در ایران و چه در دنیا ثبت کنید. این سایت‌ها، بستر بسیار مناسبی برای لینک دهی هستند.
 •   برای سایت‌های دیگر محتوا تولید کنید

این روش یک روش زیرکانه است که بوسیله آن می‌توانید به سایت خود لینک دهی کنید. شما برای یک سایت محتوا تولید می‌کنید و در چند بخش از این محتوا، به سایت اصلی خود لینک‌دهی می‌کنید. این مسئله باعث می‌شود هر دو سایت از منافع مهمی بهره‌مند شوند.
 • از طریق سایت‌های خبری مطرح شوید

با استفاده از محتوا و سئوی مناسب، مطلبی را با همکاری سایت‌های خبری چاپ کنید تا به شکل فوق العاده‌ای در میان کاربران مطرح شوید. البته نباید فراموش کنید بازدهی و اعتبار سایت‌های خبری را خوب بررسی کنید تا نتیجه مناسبی را در انتها دریافت کنید.
 • میزان موثر بودن لینک دهی خود را امتحان کنید

زمانی‌که شما شروع به لینک‌دهی داخلی و خارجی می‌کنید، خیلی مهم است نتایج این لینک دهی را به صورت محسوس مورد سنجش قرار دهید. میزان بازدید از طریق لینک به صورت ماهانه و مشاهده میزان کلیک از سایت‌های متفاوت می‌تواند یک گزارش کامل برای سرمایه گذاری آینده شما باشد. می توانید از ابزار Google Analytics در این مورد استفاده کنید.

معرفی بک لینک های مفید و مضر و اشتباهات رایج در مورد آن ها

اشتباهات رایج در مورد بک‌ لینک ها :

 • بک‌لینک بد است و نباید بک لینک گرفت!

بک‌لینک به خودی خود بخش مهمی از سئو را در دست دارد. بخشی که دیگران شما را پیشنهاد می‌کنند و گوگل این پیشنهادات را در نتایج جست و جوی خود تاثیر می‌دهد تا سایت شما رتبه خوبی داشته باشد. پس نمی شود گفت که بک‌لینک بد است.
 • هرچه بیشتر بهتر!

دیگر زمان آن که به کمیت فکر کنیم به پایان رسیده است و باید کیفیت بیشتر بک‌ لینک ها را مد نظر خود قرار دهیم. هرچه کیفیت یک لینک دریافتی بالاتر رود٬ تاثیر آن بر روی رتبه سایت شما نیز بالاتر می‌رود. ممکن است با دریافت چند لینک خوب رتبه‌ای کسب کنید که دیگر سایت‌ها با هزاران بک لینک نتوانند آن را بدست بیاورند!
 • ارتباط بین صفحات مهم نیست!

دریافت لینک از صفحات غیرمرتبط می‌تواند باعث خارج شدن سایت شما از نتایج جست وجوی کلمه کلیدی‌ای که برای آن سایت، خود را آماده کرده‌اید بشود. در مقابل٬ با دریافت فقط چند لینک مرتبط توانید رتبه یک سایت را به سرعت افزایش دهید.
 • بک ‌لینک همان تبلیغات متنی است!

بک‌لینک همان تبلیغات متنی که اکثرا در سایت‌های ایرانی جا افتاده است نیست. تبلیغات متنی هم یکی از روش‌های خرید بک‌لینک به حساب می‌رود که از طرف گوگل کاملا مردود اعلام شده و باعث افت و پنالایز سایت شما نیز می‌شود.
امیدواریم که این مقاله ی آموزشی برای شما مفید باشد
با سپاس از همراهی شما
پیشنهاد بعدی :   چگونه یک کمپین بازاریابی را ساماندهی کنیم؟

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد