معرفی سرویس های گزارش گیری

  • تاریخ ارسال : 24 / 06 / 1397

  • تعداد بازدید: 3192 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای معرفی سرویس های گزارش گیری بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: دسته‌بندی نشده

سلام به شما همراهان همیشگی سایمان سیستم
در این قسمت از مقاله با سرویس های گزارش گیری و تقسیم بندی های آن بیشتر آشنا می شویم.

 سرویس های گزارش گیری:

برای هر مدیر وبسایتی گرفتن آمار در مورد وبسایتش اهمیت زیادی دارد. آمار هایی مانند تعداد بازدید از وبسایت ، تعداد افرادی که از موتور های جستجو وارد وبسایت می شوند، کلماتی که جستجو و به سایت ما منتهی می شوند و مواردی از این قبیل… که با استفاده از آن ها می شود در مورد سئو تصمیم گیری کرد و روی سئوی سایت کار کرد. پس سرویس های گزارش گیری به صورت مستقیم روی سئو تاثیر ندارند، ولی اطلاعاتی که به ما می دهند می تواند پایه ی استراتژی های ما باشد و اهمیت خیلی زیادی دارد ، به همین دلیل حتما باید از سرویس های گزارش گیری معتبر استفاده کرد.

سرویس های گزارش گیری به دو تا دسته ی کلی تقسیم می شوند :

یک سری سرویس ها مانند افزونه هایی که برای وردپرس وجود دارد،  هستند که روی Host ما و روی وبسایت ما نصب می شوند. اما مشکلی که این ها دارند این است که از منابع Host ما استفاده می کنند و باعث کند شدن وبسایت ما و حتی از دسترس خارج شدن وبسایت می شوند.
نوع دوم سرویس هایی هستند که خارج از سایتمان وجود دارند. ( مانند سایت هایی که آمار وبسایت ما را بررسی می کنند) معمولا این سایت ها یک script به ما می دهند که ما در وبسایت خود از آن استفاده می کنیم و با استفاده از همین script اطلاعات وبسایت ما به آن سایت ارسال می شود و آن سایت می تواند آمار وبسایت ما را به ما نشان بدهد. بین این وبسایت ها و سرویس ها ، محبوب ترین و مهم ترین آن ها google analytics است.  به این دلیل که از شرکت معتبری است و سیستم فوق العاده قوی ای دارد و از طرف دیگر بهترین نتایج را از نظر جستجو ها نمایش می دهد. برای اضافه کردن این سرویس به وبسایتمان، نیاز به یک اکانت Gmail داریم تا با استفاده از آن وارد سرویس google Analytics شویم و وبسایتمان را ثبت کنیم و آن script ی که قرار است در سایتمان استفاده کنیم از google analytics دریافت کنیم بعد از آن می توانیم با استفاده از افزونه ی Smart google code inserter این script را به وبسایتمان اضافه کنیم.
امیدواریم که این مقاله ی آموزشی برای شما مفید باشد
با سپاس از همراهی شما

 

پیشنهاد بعدی :   راه برای معروفیت بیشتر در فضای آنلاین

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد