معرفی طرح بندی گوگل یا الگوریتم page layout

  • تاریخ ارسال : 30 / 03 / 1396

  • تعداد بازدید: 659 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای معرفی طرح بندی گوگل یا الگوریتم page layout بسته هستند

  • نویسنده: کهنموئی

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

معرفی طرح بندی گوگل یا الگوریتم page layout

page layout

وبسمترها، به منظور بهینه سازی سایت خود و افزایش بازدید توسط کاربران، از روش های مختلفی استفاده می کنند که این روش ها باید در حیطه فاکتورهای قانونی گوگل باشد تا منجر به جریمه شدن سایت نگردد. اگر چه این روش ها کمی زمان بر هستند ولی معتبر بوده و شما مطمئن هستید که اگر با این روش ها پیش بروید، بازگشتی در کیفیت سایتتان نخواهید دید. یکی از روش هایسئو سایت ها، تبلیغات سایت است.

حتما تا به حال به این موضوع برخورد کرده اید که در برخی از سایت ها، بنرهای تبلیغاتی از سایت های دیگر دیده می شود. سایتی که تبلیغ گیرنده است، در قبلا دریافت هزینه ای، اقدام به گذاشتن بنر سایت تبلیغ دهنده در سایت خود می کند. این کار، خود نوعی درآمد زایی است و همین مسئله باعث می شود که سیت ها، به گرفتن تبلیغات زیاد روی بیاورند. اما این کار از نظر گوگل، یک عیب به حساب می آید و در نتیجه منجر به جریمه شدن این قبیل سایت ها می شود.

پیشنهاد بعدی :   پانزده گام برای بازاریابی موفق

page layoutآیا تبلیغات زیاد همیشه تخلف به حساب می آید

اما سوالی که برای اکثر وبمسترهای پیش می آید این است که آیا همیشه اگر تبلیغات زیاد در سایت خود بگذارند، گوگل آن ها را جریمه می کند؟ پاسخ منفی است. گوگل برای بررسی کیفیت یک سایت، یه یک فاکتور اکتفا نمی کند بلکه تمام صفحات و اقدامات سایت را بررسی نموده و سپس رتبه سایت را ارائه می کند.

ممکن است که سایت شما از نظر محتوا و بهینه سازی عالی باشد پس در این زمان، گوگل تبلیغات زیاد را برای شما تخلف نمی داند. به عبارتی گوگل به سایت هایی هشدار می دهند که کیفیت مطالب پایین است و تبلیغات به حدی زیاد است که همین مطلب کم کیفیت هم در برابر تبلیغات به چشم نمی آید. حال گوگل برای شناسایی و برخورد با این قبیل سایت ها، الگوریتمی به نام  page layout را طراحی نموده است.

page layoutهدف الگوریتم page layout

هدف از ارائه این الگوریتم این است که از تبلیغات بیش از حد در سایت ها خودداری شود و وبمسترها بیشتر به تولید محتوا توجه داشته باشند. زیرا طبق قوانین سئو، تمام فاکتورهای سئو سایت باید یک هدف اصلی داشته باشند  و آن هم جلب کاربر بیشتر است. لذا تبلیغات زیاد در سایت، سبب می شود که کاربر نادیده گرفته شود و در نتیجه الگوریتم page layout سایت هایی با تبلیغات زیاد و محتوای کم کیفیت را شناسایی و آن ها را جریمه می کند.

پیشنهاد بعدی :   روش جلوگیری از سه اشتباه در بازاریابی محتوا

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد