چگونه در مورد کلمه کلیدی تحقیق کنیم

  • تاریخ ارسال : 12 / 08 / 1396

  • تعداد بازدید: 1341 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای چگونه در مورد کلمه کلیدی تحقیق کنیم بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

زمانی که شما قصد دارید کلماتی کلیدی را برای تولید محتوای خود انتخاب کنید، باید ابتدا در گوگل جست و جو کنید تا متوجه شوید در حیطه کاری شما، چه کلمات کلیدی وجود دارد و میزان جست و جوی هر یک از آن ها چقدر است. زمانی که شما یک کلمه همانند گلخانه را سرچ می کنید، باید لیستی از تمام عبارت ها و کلید واژه هایی که کلمه گلخانه در آن وجود دارد را تنظیم نمایید و سپس به برتری هر یک از آن ها دقت کنید. متناسب با آماری که گوگل به شما می دهد، ده عبارت اول، دارای برتری بیشتر و در نتیجه رقابت بیشتری هستند زیرا اکثر افراد به سراغ این کلمات می روند.
اما لازم است بدانید که کاربران در زمان جست و جوهای خود، سعی می کنند که عبرات های دقیق تر و جزئی تر را سرچ کنند تا نتیجه، به آن چه آن ها در نظر دارند نزدیک تر باشند به همین دلیل از کلمه کلیدی طولانی (Longtail) استفاده می کنند.

‫در نهایت هرکسی رویکرد‬ خودش برای جستجوی کلمات کلیدی را توسعه میبخشد‬ و شما باید چیزی را پیدا‬ کنید که به کارتان بیاید،‬ ولی مهمترین موضوع در جستجوی کلمات کلیدی‬ فراموش کردن خودتان و کسب و کارتان است‬. شما باید خود را به جای مشتریان بالقوه قرار دهید.‬ در ابتدا باید به چند پرسش پاسخ دهید.‬ این مرحله از نقطه نظر سازمانی اهمیت دارد چون‬‬ ‫با آن میتوانید بخشهای مختلف کسب‬ و کار را بررسی نمایید.‬ اول از همه به این سوال‬ پاسخ دهید، چه سرویسی را ارائه میکنید؟‬ سعی کنید تا حد امکان توضیح‫ واضحی در موردش دهید و هر‬‬ تعداد کلیدواژه ای که میتوانید‬ پیدا نمایید و حتما این کار‬ را از دید مشتری انجام دهید.‬ به عنوان افرادی که هر روزه‬ در کسب و کار خود هستیم‬ راه متفاوتی برای توضیح خدمات و محصولات خود داریم‬. برای نمونه وب سایت تخفیف مسافرتی را در نظر بگیرید‬. ممکن است بخواهید از کلیدواژه ای‬ همچون ” حمل نقل با ارزش هوایی” یا‬ ” یا بلیط تخفیف “‬ استفاده کنید، ولی هرگز کسی در جهان‬ چنین چیزی را جستجو نمی کند‬ . با وجودی که اینها برای شما‬ معنا دارند، ولی مشتریها تنها به دنبال‬ پروازهای ارزان قیمت هستند بنابراین همفکری با آنها میتواند شروع خوبی باشد.

پیشنهاد بعدی :   بهینه سازی تصاوی

 تحقیق در مورد کلمه کلیدی Longtail

ما به ابزارهایی میپردازیم که کلیدواژه های‬ مشابه را پیشنهاد میکنند.‬ شما با آنها میتوانید فرصتهای بیشتری بدست آورید.‬ وقتی که کلیدواژه های بالقوه را پیدا کردید، باید‬ متریکهای جستجو را در نظر بگیرید تا‬ بفهمید که چه درخواستی برای آن عبارات وجود دارد.‬ با اینکار متوجه یک دسته از کلیدواژه ها میشوید که‬ چندین هزار بار در روز نوشته‬ میشوند، ولی تعداد زیادی وجود دارند که‬ هر روزه نیز نوشته نمیشوند.‬ اینها ممکن است کلمات کلیدی قابل‬ توصیفتری باشند یا تفاوتهای کمتری داشته باشند‬ ولی موضوع مهم این است که‬ آنها به عنوان کلیدواژه های بلند شناخته میشوند. ‬ کلمات کلیدی longtail در سئو فایده زیادی دارند،‬ با آنها میتوانیم مقدار بزرگتری از‬ کلیدواژه های غیر رقابتی که‬ با اهداف کسب و کاری ارتباط‬ دارند را پیدا نماییم و با وجودی که حجم جستجوی‬ زیادی در هر عبارت وجود ندارد‬ هر کدام ارزش جستجویی خودشان را دارند‬.

پیشنهاد بعدی :   کارآفرین کیست؟

برای نمونه اگر من میخواستم کیف‬ آیفون بفروشم، اول از همه نگاهی به کلیدواژه‬ کیفهای آیفون می انداختم، واژه ای‬ که بارها در موتورهای جستجو نوشته میشود‬ کاملا رقابتی است و احتمالا دریافت‬ رنک برای آن دشوار است‬ ولی شما باید به دنبال کلیدواژه ‫های بلندی همچون کیفهای آیفون‬‬‬‬‬ ۳GS نیز باشید‬. به این صورت همچنان مرتبط است،‬ رقابت کمتری برای آن وجود دارد و دریافت‬ رنک برای آن راحتتر است‬ ولی این بخش مهم ماجراست‬، ممکن است صدها یا هزاران کلیدواژه ی‬ بلند را قادر به دریافت‬ ترافیکی بیشتری از ترافیک دریافتی از کیفهای آیفون هست‬ را از همان ابتدا بدست آورید.‬ در نهایت، شما باید معنا و سازمانی به کلیدواژه های‬ مجموعه ی خود اضافه نمایید.‬ با مشخص کردن قالبها و مبحثهایی‬ به گروه های کلیدواژه ی شما‬ فرایندی که به آن دسته بندی کلمات کلیدی میگویند.‬ مثال دیگر میتواند کیفهای آیفون آبی رنگ باشد.

‬ ما میتوانیم گروهی بسازیم که در‬ مورد کیفهای آیفون آبی رنگ باشد که‬ شامل تمامی مدلهای آیفون است‬، همچنین ما میتوانیم آنها را نه‬ تنها با مدل گوشی بلکه با رنگ دسته بندی کنیم.‬ هیچ راه درست یا غلطی برای‬ اینکار وجود ندارد، این تنها راهی است که‬ شما را قادر به مدیریت گروه های‬ کلیدواژه ها برای بهینه سازی شان میسازد.‬ به یاد داشته باشید که در‬ نهایت این یک عملیات اکتشافی و تحقیقی است.‬ هر کس به طور متفاوتی جستجو‬ میکند و هر چه بیشتر جستجو کنید‬ داده های بیشتر و بیشتری را پیدا میکنید.‬ ذهنتان را باز کنید، خود را‬ به جای مشتری های بالقوه قرار دهید‬ و حتما تمامی گزینه های موجود را در هنگام ارزیابی‬ عملکرد کلیدواژه در گذر زمان در نظر بگیرید‬‬.

پیشنهاد بعدی :   پارامترهای اذیت کننده و اضافی در طراحی وب سایت

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد