نفوذ هکرهای روسی به شبکه های وای فای رایگان

  • تاریخ ارسال : 22 / 05 / 1396

  • تعداد بازدید: 1564 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای نفوذ هکرهای روسی به شبکه های وای فای رایگان بسته هستند

  • نویسنده: زندی

  • دسته بندی: تکنولوژی, دسته‌بندی نشده, مقاله ها

نفوذ هکرهای روسی به شبکه های وای فای رایگان

افرادی که به امنیت اطلاعات خود اهمیت می دهند از استفاده از شبکه های وای فای رایگان در اماکن عمومی و هتل ها خودداری کرده، و تا جای ممکن از شبکه های خصوصی مجازی و ابزارهای رمزنگاری دیتا برای حفاظت از اطلاعات شخصی خود استفاده می کنند.

متخصصین تیم امنیتی «FireEye» نیز چنین حساسیت هایی را مورد تأیید قرار می دهند؛ چرا که این تیم اخیراً اسنادی را در ایمیل های ارسالی به برخی از هتل های کشورهای اروپایی و یک کشور در خاورمیانه یافته، که حاوی کدهای نصب خودکار بدافزار «GAMEFISH» هستند.

بدافزار مورد بحث ارتباط نزدیکی با گروه هکری روسی «APT28» یا «Fancy Bear» داشته که متهم به نفوذ در سیستم های کمیته دمکراتیک ملی آمریکا، پیش از انتخابات سال گذشته این کشور است.

هکرهای روسی بدون نیاز به تایپ توسط کاربران، کلمه عبور آنها را به دست می آورند

گروه مورد بحث که حملات قبلی خود را با بدافزار «EternalBlue» (که از سازمان امنیت ملی آمریکا به دست آورده) ترتیب داده بود، حالا از بدافزارهای خود برای نفوذ به شبکه های وای فای رایگان استفاده کرده و به گفته تحلیلگران، قادر است بدون شناسایی شدن یا حتی نیاز به تایپ توسط کاربران، اطلاعات حساب کاربری مانند نام و کلمه عبور را به سرقت ببرد.

پیشنهاد بعدی :   پیدا کردن کلمه کلیدی ابتدایی

از همین رو متخصصین حوزه امنیت به همه کاربران خصوصاً مسافرانی که به کشورهای دیگر سفر کرده اند، توصیه می کنند که به شبکه های وای فای رایگان در هتل ها و اماکن عمومی متصل نشده و تا جای ممکن ایمنی سیستم های خود را ارتقا دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد