پیج رنک گوگل زنده هست یا مرده؟

  • تاریخ ارسال : 02 / 09 / 1396

  • تعداد بازدید: 13402 بازدید بار

  • دیدگاه ها: دیدگاه‌ها برای پیج رنک گوگل زنده هست یا مرده؟ بسته هستند

  • نویسنده: هادی اشرف

  • دسته بندی: سئو و بهینه سازی, مقاله ها

خیلی وقت پیش که دیگر از بروز رسانی پیج رنک گوگل خبری نبود. بروز رسانی هایی که اوایل تا ۸ بار در سال هم میرسید و الان که دیگر یک دفعه اعلام میشه دیگه عددی بین ۰ تا ۱۰ برای سایت شما از طرف گوگل اعلام نخواهد شد!

خیلی از دوستان و سئو کاران هم در مورد اون نظرهایی دادند و دلیل هایی اوردند که بر مبنای اون دیگر پیج رنک گوگل عمرش خاتمه یافته و به نوعی پیج رنک مرده!

دلایل هم دلایل خوبی هستند و این نظریه از کنار هم قرار دادن روند تغییرات در زمینه پیج رنک در سال های پیش بوجود اومده. دلیل هایی مثل:

۱. پایین امدن تعداد دفعات به روز رسانی رنک گوگل از سال ۲۰۰۶

۲. حذف اطلاعات مربوط به پیج رنک از بخش گوگل وبمستر در سال ۲۰۰۹

۳. سخن های مت کاتس درباره توقف کردن به روز رسانی پیج رنک گوگل در سال ۲۰۱۳

پیشنهاد بعدی :   اشتباهات بازاریابی که استارتاپ ها انجام می دهند کدامند ؟

۴. صفر شدن ناگهانی پیج رنک همه سایت ها در سال ۲۰۱۶

و …

ولی حالا من میخوام نظر شما را به یک مسئله جالب جلب کنم. شما بعنوان مدیر یک مجموعه، اگر بخواهید به کارمند هایتان و زیر مجموعه های خودتون امتیاز بدید و به روشی بهترین ها را انتخاب کنید یکسری متغیر را تعریف میکنید و بر اساس اون به کارمند هایتون امتیاز میدید. حالا از اون متغیرها آیا همش را به کارمند هایتون اعلام میکنید؟ قطعا اگر مدیر باهوشی باشید اصلا چنین کاری نمیکنید و حداقل چند مورد را برای خودتون نگه میدارید. گوگل هم چندین ساله که این روش را برای خودش انتخاب کرده. از همون ابتدا همه میدونستیم که گوگل بجز پیج رنک، متغیرهای دیگری را هم برای ارزش گذاری سایت ها و رتبه بندی اونها در جستجو انتخاب کرده ولی هیچ وقت انها را لو نمیده. حتی همون موقع در مورد پیج رنک هم هیچکس هیچ اطلاعات صحیحی نداشت. همین الان پس از گذشت این همه سال ما نمیدونیم که همین رنک گوگل دقیقا چطور محاسبه میشه!

پیشنهاد بعدی :   روش کار عینک گوگل

در کل نظر من اینکه درسته که دیگه پیج رنک گوگل نمایش داده نمیشه ولی پیج رنک گوگل نمرده و هنوز برای خود گوگل یک معیار هست ولی برای اینکه از مواردی مثل فروش بک لینک، فروش دامنه های رنک دار، افزایش پیج رنک گوگل و کارهایی از این نوع جلوگیری کنه، خودش را راحت کرده و متغیری را که همه وبمسترها مد نظر قرار میدادن را هم مخفی کرده.

نتیجه گیری:

همینطور که همیشه گفتیم همه موارد مرتبط با سئو را همیشه بهشون دقت داشته باشید، حتی همین پیج رنک گوگل و سعی کنید که سایت را واقعا برای کاربر آماده کنید نه موتور جستجو. چون واقعا موتورهای جستجو دارن رو این موضوع کار میکنن.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد

موقتا امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد